📕آمادگی امارات برای راه اندازی سیستم مجوز کریپتوکارنسی

امارات متحده عربی در حال آماده شدن برای شروع صدور مجوزهای فدرال به ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول است. مقررات ارزهای دیجیتال امارات یک رویکرد ترکیبی خواهد داشت. دولت امیدوار است که یک سیستم صدور مجوز کریپتو در سراسر کشور شرکت های بزرگ را به منطقه جذب کند.

امارات متحده عربی برای تنظیم بخش کریپتو در سرتاسر کشور آماده می شود

بلومبرگ روز پنجشنبه به نقل از یک مقام دولتی ناشناس گزارش داد، امارات متحده عربی در حال آماده شدن برای شروع صدور مجوزهای فدرال برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی(VASP) تا پایان سه ماهه اول است. سازمان اوراق بهادار و کالاهای امارات متحده عربی(SCA)  در مرحله نهایی اصلاح قانون برای تنظیم VASP است. دولت امیدوار است که یک سیستم صدور مجوز کریپتو در سراسر کشور شرکت های بزرگ را به منطقه جذب کند.

این کشور در اواخر سال گذشته ارزیابی ریسک دارایی های مبتی بر کریپتو را تکمیل کرد. این ارزیابی شامل 14 سازمان بخش دولتی و 16 نهاد بخش خصوصی بود. دولت به این نتیجه رسید که مقررات مناسب، به جای ممنوعیت کامل، می‌تواند خطرات استفاده از ارزهای دیجیتال در طرح‌های مالی غیرقانونی را کاهش دهد. این مقام اماراتی به این خبرگزاری گفت که مقررات ارزهای دیجیتال این کشور آخرین دستورالعمل‌های گروه ویژه اقدام مالی(FATF ) و همچنین استراتژی‌های نظارتی مورد استفاده در ایالات متحده، بریتانیا و سنگاپور را در نظر می‌گیرد.

این مقررات یک رویکرد ترکیبی خواهد داشت. SCA صنعت کریپتو را با ورود بانک مرکزی این کشور تنظیم خواهد کرد. مراکز مالی محلی می توانند رویه های روزانه خود را در مورد صدور مجوز ایجاد کنند. این مقام امارات گفت که دولت همچنین می خواهد به قانون گذاری صنعت استخراج کریپتو بپردازد. برخی از مناطق آزاد مالی در امارات قبلاً مجوزهای VASP را صادر کرده اند. در ماه دسامبر، بایننس قراردادی را با اداره مرکز تجارت جهانی دبی امضا کرد تا یک هاب جهانی ارز دیجیتال ایجاد کند.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 نظرات

بدون نظر