📕 عوامل موفقیت بایننس از زبان مدیر عامل این صرافی

چانگ پنگ ژائو، معروف به CZ، بنیان‌گذار و مدیر عامل صرافی بایننس، در مورد فراز و نشیب‌های این صرافی از آغاز تا به امروز و دلایل موفقیت آن صحبت کرده است.

در حال حاضر که اوضاع  کووید کمی بهتر شده است، می توانم بیشتر بیرون بروم و با مردم حضورا صحبت کنم (که خیلی این کار را دوست دارم). سؤالات زیادی از من پرسیده می شود، اما یکی از سؤالات مؤدبانه ای که مردم اغلب از من می پرسند این است که دلایل موفقیت بایننس چیست؟

به موارد زیادی باید اشاره کنم اما با حذف چند تصور غلط شروع می کنیم.

مثلا این جمله که آن را زیاد هم می شنویم: “افراد با دیوانگی و بی پروایی اینچنین رشد می‌کنند”، اما در واقعیت بسیار دور از واقعیت است.

وقتی می خواهید پولی را که به سختی به دست آورده اید در یک صرافی واریز کنید، آخرین چیزی که می خواهید یک پلت فرم دیوانه است، درست است؟ عموما شما تحقیق می کنید و صرافی ای را پیدا می کنید که دیگران (و خودتان) می توانید به آن اعتماد کنید. اعتماد کاربران بهترین و تنها راه رشد است.

دیدگاه‌های بیش از حد ساده‌گرایانه این ساختار را دارند: «شما به خاطر عامل X موفق میشوید»، این جمله و ساختارفقط یک عامل را بیان می کند، در حالی که این یک عامل که احتمالاً به رشد نیز کمک کرده است، معمولاً بسیاری از عوامل دیگر در پشت پرده آن وجود دارد، هیچ قرص جادویی برای موفقیت وجود ندارد و مجموعه ای از این رفتار‌ برای موفقیت مورد نیاز است، حتی در این مقاله، فقط به تعداد کمی از عوامل موفقیت اشاره شده است.

برای اینکه کاری موفق شود، باید 1000 کار را نسبتاً خوب انجام دهید، به علاوه باید شانس زیادی هم داشته باشید و برای اینکه کاری شکست بخورد، فقط باید یک کار را ضعیف انجام دهید، حتی اگر1000 کار دیگر را نسبتاً خوب انجام داده باشید.

با این حال، جهان آنقدرها هم پیچیده نیست، من معتقدم که این 1000 کار را می توان تا حد زیادی در سه دسته طبقه بندی کرد: کاربران، خدمات، محصول.

 

محافظت از حقوق کاربران

اکثر پلتفرم ها ادعا می کنند که از کاربران خود محافظت می کنند اما در واقع ارزش ها چیزهایی نیستند که فقط گفته و ادعا بشوند، بلکه چیزهایی است که در واقعیت باید به آن ها عمل بشود، کاربران باهوش هستند و این موضوع را به خوبی درک می کنند، بنابراین با چند نمونه از کارهایی که بایننس انجام داده است (که رقیبان آن ها را انجام ندادند) شروع می کنیم.

بایننس در 14 جولای سال 2017  پس از جمع آوری حدود 15 میلیون دلار که معادل  یک ICO در شانگهای است، راه اندازی شد، تنها یک ماه و نیم بعد، در 4 سپتامبر 2017، دولت چین اعلام کرد که دیگر مبادلات رمزنگاری و ICO در چین مجاز نیست و پروژه های بعدی ICO هم باید سرمایه اولیه جمع آوری شده را به کاربران خود برگردانند؛ خوشبختانه، BNB  600٪ قیمت عرضه خود بود و هیچ کس نمی خواست شش دلار را با یک دلار عوض کند، با این حال، بایننس چهار ICO دیگر را در پلتفرم خود ایجاد کرد که هر چهارتای آن ها کمتر از قیمت ICO خود بودند.


📕عرضه اولیه کوین ICO چیست؟


تیم های آن پروژه ذخایر کافی برای محافظت کاربران خود از ضرر های احتمالی را نداشتند، تیم بایننس این تفاوت و گپ ارزشی را حدود 6 میلیون دلار تخمین زد، به سرعت در بایننس یک کنفرانس تلفنی انجام شد، در حالی که مدیر عامل در آن زمان در قطار در حال حرکت بود، و در عرض 10 دقیقه، همه توافق کردند که بایننس از ذخایر نقدی خود استفاده کند تا کاربران را حتی برای پروژه‌های دیگر محافظت کند.

تا به امروز، این  بزرگ‌ترین هزینه هوشمندانه بایننس (از نظر درصدی) بوده است، آن مبلغ بیش از 40 درصد کل ذخایر نقد ما بود، ما یک استارت آپ هشت هفته ای بود، سودآور نبودیم و به سرعت پول خرج میکردیم که اکثر آن صرف استخدام و رشد می شد، اما به اصول اخلاقی خود برای محافظت از کاربران پایبند بودیم، هیچ صرافی دیگری قبلاً (یا پس از آن) چنین کاری را انجام نداده است، به محض اعلام این موضوع، بازخورد بسیار مثبتی از جامعه گرفتیم، کاربران به سمت ما هجوم آوردند، ما از کاربران محافظت کردیم و درنتیجه آن کاربران بیشتری پیدا کردیم.

مثال دوم از طریق بررسی موجودی خود متوجه شدیم مقداری توکن GAS اضافی در کیف پول خود داریم، نگران بودیم که ایا جایی اشکالی دارد؟ پس از بررسی کامل، متوجه شدیم که اگر NEO را در کیف پول خود نگه دارید، GAS تولید می کند، در آن زمان، اگر NEO خود را در یک صرافی نگه میداشتید، هیچ‌کدام از آن‌ها توکن‌های GAS را که تولید می‌کرد را به شما نمی‌دادند، تا زمانی که بایننس طرحی را مطرح کرد که  دارایی‌های NEO کاربران را به صورت روزانه محاسبه می کرد، و سپس توکن‌های GAS تولید شده را توزیع می کرد و آن را به کاربران برمی گرداند. در راستای این اقدام اکثر کاربران NEO سرمایه خود را به Binance منتقل کردند.

در همین راستا، بایننس اولین پلتفرمی بود که از Airdrops و Forks  پشتیبانی کرد، قبل از ما، شما باید سکه‌های خود را به کیف پول خود منتقل می کردید و منتظر می‌مانید تا airdrop یا فورک اتفاق بیفتد و سپس سکه دوم را قبل از واریز سکه‌های خود به صرافی دریافت می کردید،  بایننس کاربران را از همه این مشکلات نجات می‌داد، بایننس فورک یا ایردراپ را مدیریت می کرد و فقط آن را به حساب کاربران واریز می کرد، این نه تنها باعث کاهش دردسر برای کاربران شد، بلکه به بسیاری از کاربران که کمتر با تکنولوژی آشنا بودند نیز اجازه داد تا از ایردراپ و فورک استفاده کنند و لذت ببرند، این کار کاربران را به طوری راضی کرد که مدت کوتاهی بعد سایر صرافی‌ها از بایننس کپی برداری کردند و در نتیجه صنعت را بیشتر به سمت حمایت از مصرف‌کننده سوق داد.

نمونه های بیشتری نیزبرای بیان وجود دارد، بایننس اولین صرافی است که به کاربران کمک می‌کند تا توکن‌های غیرپشتیبانی‌شده‌ای را که اشتباهاً ارسال کرده‌اند بازیابی کنند. (که عملیات بسیار پر هزینه ای است)، بایننس به کاربران کمک می کند تا وجوه خود را حتی زمانی که از صرافی Binance استفاده نمی کنند, مانند DeFi ، ردیابی کنند و اخیراً، ضرر کاربرانش را به دلیل نقص فنی در مرکز داده جبران کرده است، لیست کارها ادامه دارد اما منظورم را متوجه شدید؛ حفاظت از کاربران زمان بر است و پرهزینه است اما معتقدیم که این کار درستی است و بهترین راه برای جذب و حفظ کاربران می‌باشد؛ بایننس سایر صرافی ها را نیز به انجام این کار تشویق می کند.

 

خدمات

هنگامی که کاربران را به کسب و کار خود جذب کردید، باید آنها را راضی نگه داشته و حفظ کنید، سرویس دادن بهترین ابزار حفظ کاربران است، قبل از بایننس، اگر تجربه ارسال یک تیکت پشتیبانی را در صرافی ای داشته باشید، خیلی خوش شانس باید میبودید که در عرض دو هفته پاسخ دریافت کنید و حتی یک دوره انتظار دو ماهه هم برای پاسخ گرفتن آن چنان غیر معمول نبود، این در حالی که ممکن بود پول شما (بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال) در مرحله برداشت یا موارد مشابه گیر کرده باشد؛ برای Binance، این رویه تغییر یافت، سیاست حداکثر 24 ساعت زمان پاسخگویی و ایده آل در عرض یک ساعت را پیش گرفتیم، کاربران ازین رویه خوششان آمد و به سمت صرافی بایننس هجوم آوردند، سپس صنعت مجبور به پیروی از این رویه شد، بنابراین بایننس تقریبا به بهبود استانداردهای خدمات در صنعت کریپتو کمک کرده است.

امروزه بایننس از چت‌های زنده پشتیبانی می‌کند و کاربران معمولاً می‌توانند در عرض چند دقیقه به پاسخ خود به حداقل 12 زبان زنده دنیا برسند، با این حال، مسائل بیشتری برای پوشش دادن وجود دارد، که بایننس روی آن کار می کند.

پشتیبانی بایننس علاوه بر کمک به کاربران خود، تا جایی که می تواند به کاربران در مشکلات غیر مرتبط با بایننس نیز کمک می کند.

بایننس اولین صرافی است که به کاربران کمک می کند سکه هایی را که به اشتباه ارسال کرده اند بازیابی کنند، این کار از نظر عملیاتی یک کار بسیار پرهزینه است و معمولاً شامل استخراج یک کلید خصوصی از یک محیط امن و انجام برخی عملیات سفارشی بر روی آن است که پروسه ای بسیار زمان بر می‌باشد، اما ارزش سرمایه گذاری برای بایننس را دارد.

حتی در مورد کلاه برداری های انجام شده در دیفای و اتریوم بایننس به ردیابی وجوه برای کاربران کمک می‌کند، حتی اگر بعد از آن به بایننس هجوم نیاورند، این به این معنی است که گاهی افراد تیترهایی می نویسند مانند کلاه برداریSquid Coin در بایننس انجام شد که میتواند ما را درگیر کند حتی اگر ما به آن مربوط نباشیم، این موارد می تواند به اعتبار ما آسیب برساند، اما ما این کار را برای کاربرانی که تحت تأثیر قرار گرفته اند انجام می دهیم.

حتی زمانی که کاربران با تعویض سیم‌کارت هک می‌شوند، تیم بایننس می‌تواند به کاربران در محافظت از رمزارزهای خود در بسیاری از موارد کمک کند.

لیست این خدمات همچنان ادامه دارد.

 

محصولات

وقتی در فکر راه اندازی  بایننس بودند، بسیاری از مردم به من می گفتند: «اینکار را نکن، بازار اشباع شده است، شما جایگزین رقبا نمی شوید و… (صحبت هایی شبیه به این موارد).

اما وقتی به بازار نگاه میکردیم، متوجه پتانسیل زیادی برای پیشرفت شدیم.

قبل از سال 2017، اکثر صرافی ها یک رابط کاربری ابتدایی ارائه می کردند، در این رابط برای دیدن نمودار (که معمولاً یک نمودار بسیار ابتدایی بود) باید به سمت بالای صفحه و برای ارسال سفارش به پایین صفحه می رفتید، با توجه به تجربه ما در دنیای معامله گری، می دانستیم که معامله گران عموما اینطور معامله نمی کنند و به فکر بهبود این رابط بودیم، بنابراین، بایننس دو نسخه از صفحه معاملاتی که به صورت تک صفحه ای بودند را طراحی کرد که همه چیزهایی که در یک صفحه نیاز بود مانند نمودارها، ارسال سفارش، سفارشات موجود، کلیک برای معامله و غیره، همه در یک صفحه کنار هم بودند؛ بعدها هر دو طرح  به طور گسترده توسط سایر بازیگران در صنعت کریپتو کپی برداری شدند.

سرعت. عملکرد یک محصول ویژگی بسیار مهمی است، حتی امروزهم مچینگ معاملاتی بایننس سریعتر از سایر صرافی هاست، هنگامی که در بایننس سفارش گذاری میکنید، شاهد پاسخ سریع تر بایننس نسبت به سایر صرافی ها می شوید و سریع تر پاسخ چشم! وقتی صحبت از عملکرد API به میان می‌آید باید بدانید که APIهای بایننس سریع‌ترین و پایدارترین در صنعت کریپتو هستند.

رمزارزها. صرافی های رمزنگاری که در سال 2017 وجود داشتند، بیشتر صرافی های بیت کوین محور بودند، آنها بر تبدیل ارز فیات به بیت کوین تمرکز داشتند و حتی برخی از صرافی‌های اصلی اتریوم را هم ساپورت نمیکردند، در آن زمان تعداد بسیار کمی از صرافی ها بیش از دوازده رمزارز را فهرست کرده بودند، ICOها در سال 2017 بسیار محبوب بودند و بسیاری از سکه های جدید ایجاد شدند که مردم به دنبال پیدا کردن راهی برای دسترسی به آن ها  بودند، در حالی که بازارهای نقدی بسیار کمی برای آنها وجود داشت که بایننس از بسیاری از سکه ها حمایت کرد و این تقاضا را پاسخ داد.

کارمزد ها. زمانی که بایننس شروع به کار کرد، حدودا 10 برابر کمتر از سایر صرافی ها کارمزد دریافت می کرد و امروز، بایننس همچنان پایین ترین کارمزد را در بین صرافی ها در جهان دارد، بسیاری از صرافی های دیگر پول گزافی را صرف بازاریابی می کنند و موفق به جذب مشتریان جدیدی می شوند اما در نهایت، این کاربران جدید, این صنعت را یاد می گیرند و به ما مراجعه می کنند، در آینده، انتظار می رود که بایننس هزینه های خود را بیشتر کاهش دهد.

بین المللی. در سال 2017 دو صرافی بزرگ وجود داشت که تعداد قابل توجهی از رمزارز ها را پشتیبانی می کردند، Poloniex و   Bittrex . زمانی که در سال 2017 بایننس شروع به کار کرد، هر دو آن ها از نظر حجم معاملات در رتبه بالایی قرار داشتند، وقتی  دو صرافی را بررسی کردیم، متوجه شدیم آنها به شدت مورد توجه کاربران آمریکایی بودند و فقط یک رابط به زبان انگلیسی ارائه کرده و از هیچ زبان دیگری پشتیبانی نمی کردند و هر دو شرکت در ایالات متحده مستقر بودند؛ ما به دنبال خدمت به بقیه دنیا هم بودیم، بایننس در ماه اول از 9 زبان پشتیبانی کرد و امروز به 31 زبان گسترش یافته است، پشتیبانی مشتری ما امروزه از 12 زبان پشتیبانی می کند که بسیار بیشتر از هر پلتفرم دیگری است.

نتیجه

به طور خلاصه، هیچ رمز مخفی برای ایجاد یک صرافی موفق وجود ندارد. شما باید به ارزش های خود پایبند باشید و محصول و خدمات خوبی برای کاربران خود بسازید.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 نظرات

بدون نظر