📕 Jp Morgan قصد بازگشایی یک شعبه در متاورس را دارد.

جی پی مورگان ادعا می کند که اولین بانک در متاورس است و افتتاح یک سالن در دیسنترالند را اعلام کرده است. به محض این که وارد سالن می شوید ( سالن توسط onyx واحد بلاک چین بانک تاسیس شده است) با یک پرتره دیجیتالی از جیمی دیمون ( که تبدیل به رییس رمز ارز بانک شده است ) و یک ببر در حال رومینگ از شما استقبال می شود.

کارهای زیادی برای انجام دادن در سالن وجود ندارد به جز تماشای دیواری که دستاوردهای بلاک چین بانک را تبلیغ می‌کند و همچنین ویدیویی از انجمن تجارت الکترونیک و فین‌تک چیس در ژوئن 2021 را می توان تماشا کرد. در طبقه ­ی بالا سالن استراحت وجود دارد، اما تنها چیزی که در آنجا می توان یافت  یک آواتار زن است که مدام وارد آواتار فرد ورودی می شود.

به راحتی می توان این را به عنوان یک ابتکار بی فایده از سوی بانکی که می تواند 12 میلیارد دلار صرف فناوری کند، تلقی کرد. همانطور که الکس جانسون، مدیر تحقیقات فین‌تک مشاوران کورنرستون، در خبرنامه Fintech Takes خود نوشت:

در مقطعی در آینده، این امکان وجود دارد که جهان‌های دیجیتالی که امروزه ساخته می‌شوند، توجه و مشارکت کافی کاربر را به خود جلب کنند و در آن زمان است که شرکت‌های خدمات مالی به سرمایه‌گذاری در متاورس به عنوان کانالی برای کسب و کار و ارایه خدمات به مشتری نیاز دارند. اما ما هنوز در آن مرحله نیستیم. تا زمانی که متاورس این فضای خالی را پر کند، در برابر وسوسه استعمار آن با شعبه ها و بیلبوردها مقاومت کنید.

با این حال، برخی معتقدند که بانک ها باید شعبه های بانکی خود را در متاورس ایجاد کنند. طبق اطلاعات IBS Intelligence شعب مجازی گام منطقی بعدی برای چگونگی استفاده موسسات مالی از واقعیت مجازی هستند. تصور کنید هرگز مجبور نباشید در ساعات کاری مرخصی گرفته و در صف بانک منتظر بمانید. حالا تصور کنید خدمات بانکی شخصی را در خانه خود دریافت کنید، زمانی که برای شما بسیار راحت است و در حین لذت بردن از یک فنجان قهوه هستید.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 نظرات

بدون نظر